2018-19 Men's Volleyball Schedule

Date Away Home Status Links
September
Sep. 07 King's Alumni # 1 The King's Eagles 3 Final
Sep. 13 Briercrest Clippers # 2 Concordia Thunder 1 Final
  29-27,16-25,21-25
Sep. 14 Providence University College and Theological Seminary # 0 University of Alberta-Augustana 4 Final
  18-25,15-25,12-25,21-25 @ Charlie Killam School
  Olds Broncos # 3 Ambrose University 1 Final
  24-26,26-24,25-18,25-21
  Keyano Huskies # 3 Concordia Thunder 0 Final
  21-25, 14-25, 7-25
  GPRC Wolves # 3 Concordia Thunder 2 Final
  21-25, 25-21,19-25, 28-26,16-18
  Olds Broncos # 3 Providence University College and Theological Seminary 2 Final
  23-25,25-16,22-25,25-22,15-12 @ Charlie Killiam School
  University of Alberta-Augustana Alumni # 1 Ambrose University 3 Final
  15-25,17-25,6-25,25-17 @ Augustana
  Briercrest Clippers # 3 The King's Eagles 1 Final
  @ 24-26, 25-20, 25-21, 25-15
  Keyano Huskies # 3 Lakeland Rustlers 0 Final
  25-19,25-21,25-17 @ Concordia
  University of Alberta-Augustana Alumni # 0 University of Alberta-Augustana 4 Final
  22-25,21-25,23-25,15-17
Sep. 15 Fanshawe Falcons # 3 University of Guelph 1 Final
  @ Western University
  Lakeland Rustlers # 2 Concordia Thunder 3 Final
  25-14, 23-25, 26-28, 25-9, 15-8
  Ambrose University # 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  24-26,18-25,19-25 @ Charlie Killam School
  Lakeland Rustlers # 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-19, 25-16, 25-22 @ Concordia
  GPRC Wolves # 2 Concordia Thunder 3 Final
  25-16, 25-18, 23-25, 23-25, 17-15
  Briercrest Clippers # 3 NAIT Ooks 1 Final
  29-27, 25-21, 21-25, 25-21
  Olds Broncos # 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  14-25,17-25,19-25,25-21
  GPRC Wolves # 3 Keyano Huskies 0 Final
  25-17,25-18,25-14 @ Concordia
  Providence University College and Theological Seminary # 2 Ambrose University 3 Final
  25-19,25-16,10-25,21-25,9-15 @ Augustana
  Lakeland Rustlers # 0 Concordia Thunder 3 Final
  25-20, 25-23, 25-16
  University of Alberta-Augustana Alumni # 1 Olds Broncos 3 Final
  25-20,22-25,26-28,18-25 @ Augustana
  GPRC Wolves # 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-20, 25-17, 25-16 @ Concordia
Sep. 16 Fanshawe Falcons # 3 Brock University 1 Final
  @ Western University
  Fanshawe Falcons # 3 Western University 1 Final
Sep. 18 CBC # 0 Douglas Royals 1
18-25,15-11
Sep. 20 Douglas Royals # 0 UFV 0 TBA
  Lethbridge Kodiaks # 0 NAIT Ooks 3 Final
  21-25, 22-25, 19-25
Sep. 21 The King's Eagles # 3 NAIT Ooks 0 Final
  26-24,26-24,25-22 @ Gym 9
  MacEwan University # 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-20,29-27,25-17 @ Saville - Gym 7
  University of Saskatchewan # 2 Briercrest Clippers 3 Final
  17-25,25-15,15-25,25-19,11-15 @ Saville - Comp Gym
  University of Alberta # 3 Keyano Huskies 2 Final
  30-32,25-16,24-26,25-21,15-11 @ Saville - Comp Gym
  Lakeland Rustlers # 3 Lethbridge Kodiaks 1 Final
  22-25,25-18,25-17,25-20 @ Saville - Gym 9
  University of Calgary # 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  26-24,25-20,25-20 @ Saville - Gym 7
  Concordia Thunder # 2 The King's Eagles 3 Final
  12-25,23-25,25-21,25-22,9-15 @ Gym 9
  NAIT Ooks # 2 Briercrest Clippers 3 Final
  19-25,25-20,25-27,25-23,10-15 @ @ Saville Gym 7
  St. Thomas Tommies #   Concordia Thunder   7:00 PM EDT
  @ Cegep de l'Outaovais
  Lethbridge Kodiaks # 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  25-18,25-23,25-18 @ Saville - Gym 7
  SAIT Trojans # 4 Ambrose University 1 Final
  20-25, 9-25, 21-25, 11-25, 15-13
  Lakeland Rustlers # 1 Keyano Huskies 3 Final
  9-25,25-16,21-25,21-25 @ Saville - Gym 9
Sep. 22 Ambrose University # 0 Olds Broncos 3 Final
  27-25, 25-23, 25-16
  Keyano Huskies # 3 Briercrest Clippers 0 Final
  25-20,25-23,25-20 @ Saville - Gym 9
  University of Calgary #   Lakeland Rustlers   11:00 AM MDT
  @ Saville - Comp Gym
  University of Saskatchewan # 3 The King's Eagles 0 Final
  25-23,25-21,25-12 @ Comp. Gym
  SAIT Trojans # 4 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-17, 25-22, 25-15, 25-19 @ Ambrose University
  University of Alberta # 3 Lethbridge Kodiaks 1 Final
  25-23,25-18,19-25,25-21 @ Saville - Comp Gym
  MacEwan University # 3 NAIT Ooks 1 Final
  25-22,20-25,25-17,25-17 @ Saville - Gym 7
  Concordia Thunder # 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  21-25,21-25,17-25 @ Saville - Gym 9
  Medicine Hat Rattlers # 1 Olds Broncos 2 Final
  25-21, 22-25, 25-21 @ Ambrose University
  Olds Broncos # 0 SAIT Trojans 3 Final
  25-18, 25-15, 25-18 @ Ambrose University
  Briercrest Clippers # 3 Lakeland Rustlers 1 Final
  21-25,25-15,25-22,25-15 @ Saville - Gym 9
  Keyano Huskies # 2 The King's Eagles 3 Final
  22-25,25-20,25-23,22-25,11-15 @ Gym 7
  Medicine Hat Rattlers # 3 Ambrose University 2 Final
  23-25, 25-15, 25-19, 14-25, 15-8
  NAIT Ooks # 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  17-25,21-25,23-25 @ Saville - Gym 7
  Lethbridge Kodiaks # 1 Concordia Thunder 3 Final
  28-30,25-21,21-25,20-25 @ Saville - Gym 9
Sep. 27 University of Alberta-Augustana # 1 Briercrest Clippers 3 Final
Sep. 28 Centennial #   TBA   TBA
  @ Fanshawe College
  Providence University College and Theological Seminary # 0 SAIT Trojans 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  The King's Eagles # 0 Red Deer Kings 3 Final
  Invitational Tournament - Day 1 | 25-15, 25-20, 25-16
  University of Alberta-Augustana # 0 Briercrest Clippers 3 Final
  Providence University College and Theological Seminary # 0 Douglas Royals 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  Cambrian # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Black"
  College of the Rockies # 0 Medicine Hat Rattlers 4 Final
  25-15, 25-19, 25-21, 25-19
  SAIT Trojans # 3 The King's Eagles 1 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 1
  Boreal # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Red"
  Douglas Royals # 1 Red Deer Kings 3 Final
  Invitational Tournament - Day 1 | 25-19, 15-25, 25-21, 25-23
  St. Boniface # 0 University of Alberta-Augustana 4 Final
  25-17, 25-19, 25-18, 25-18 @ Medicine Hat College
Sep. 29 Centennial #   TBA   TBA
  @ Fanshawe College
  Concordia Thunder # 2 La Cite 3 Final
  28-30, 29-27, 25-27, 25-20, 13-15 @ Cegep de l'Outaovais
  The King's Eagles # 3 Providence University College and Theological Seminary 0 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  Centennial # 1 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Red"
  George Brown Huskies # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Black"
  Providence University College and Theological Seminary # 0 Red Deer Kings 3 Final
  Invitational Tournament - Day 2 | 25-16, 25-13, 25-10
  University of Alberta-Augustana # 1 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-18, 21-25, 27-25, 25-18
  Douglas Royals # 1 SAIT Trojans 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  Lethbridge Kodiaks # 3 St. Boniface 1 Final
  26-24, 20-25, 25-18, 25-21 @ Medicine Hat College
  Seneca Sting # 0 Sheridan Bruins 3 Final
  COTR # 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-23, 18-25, 25-20, 19-25, 18-16 @ Medicine Hat College
  Concordia Thunder # 2 Saint-Jérôme 3 Final
  25-16, 25-27, 22-25, 25-22, 8-15 @ Cegep de l'Outaovais
  Lethbridge Kodiaks # 3 University of Alberta-Augustana 2 Final
  20-25, 18-25, 25-23, 25-23, 15-13 @ Medicine Hat College
  Douglas Royals # 2 The King's Eagles 3 Final
  @ RDC Invitational Tournament Day 2
  SAIT Trojans # 0 Red Deer Kings 3 Final
  Invitational Tournament Day 2 | 25-21, 25-19, 28-26
Sep. 30 Centennial #   TBA   TBA
  @ Fanshawe College
  Volontaires de Sherbrooke # 3 Concordia Thunder 1 Final
  20-25, 15-25, 25-19, 23-25 @ Cegep de l'Outaovais
  College of the Rockies # 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-19, 25-19, 25-20
  George Brown Huskies # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Red"
  Boreal # 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  vs. Fanshawe "Black"
  COTR # 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  20-25, 25-17, 25-14, 25-18 @ Medicine Hat College
  Griffons de l'Outaouais # 3 Concordia Thunder 0 Final
  22-25, 19-25, 19-25 @ Cegep de l'Outaovais
  Lethbridge Kodiaks # 3 Medicine Hat Rattlers 1 Final
  21-25, 25-17, 25-18, 25-18
 
October
Oct. 03 University of Alberta # 3 Red Deer Kings 0 Final
  25-11, 25-21, 25-20
  Georgian # 3 Conestoga 0 Final
Oct. 04 Capilano Blues #   Douglas Royals   TBA
  Ambrose University * ^ 1 SAIT Trojans 3 Final
  20-25, 25-21, 25-16, 25-15
Oct. 05 Saint-Jérôme 1 Titans de Limoilou 3 Final
  Ambrose Alumni # 2 Ambrose University 2 Final
  20-25, 25-15, 19-25, 25-19
  Ambrose Alumni 2 # 2 Ambrose University 2 Final
  25-18, 22-25, 25-20, 21-25
Oct. 06 Géants de Saint-Jean 0 Titans de Limoilou 3 Final
  Saint-Jérôme 0 Volontaires de Sherbrooke 3 Final
  Sheridan Bruins # 3 Trent 0 Final
Oct. 07 Géants de Saint-Jean 1 Volontaires de Sherbrooke 3 Final
Oct. 11 COTR * 1 Capilano Blues 3 Final
  25-23, 25-23, 15-25, 25-15
Oct. 12 Fanshawe Falcons # 3 Seneca Sting 1 Final
  Exhibition @ Seneca College (Toronto, ON)
  Fanshawe Falcons # 3 Canadore 0 Final
  Exhibition @ Seneca College (Toronto, ON)
  Fanshawe Falcons # 3 Niagara Knights 0 Final
  Exhibition @ Seneca College (Toronto, ON)
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Olds Broncos 1 Final
  25-18,25-23,21-25,25-18
  Briercrest Clippers * ^ 1 SAIT Trojans 3 Final
  25-16, 25-19, 25-27, 25-19
  Keyano Huskies * ^ 3 The King's Eagles 0 Final
  25-23, 25-18, 25-13
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-18, 25-22, 25-21
  Lakeland Rustlers * ^ 3 GPRC Wolves 0 Final
  25:18, 25:17, 30:28
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Red Deer Kings 2 Final
  23-25, 25-22, 15-25, 25-23, 15-12
  COTR * 0 Capilano Blues 3 Final
  25-19, 25-20, 25-23
  Camosun Chargers * 3 CBC 0 Final
  25-18, 25-13, 25-23
  VIU Mariners * 3 UFV 1 Final
  25-20, 25-21, 21-25, 25-16
Oct. 13 Fanshawe Falcons # 3 Redeemer 0 Final
  Exhibition @ Seneca College (Toronto, ON)
  Fanshawe Falcons # 3 Humber Hawks 1 Final
  Exhibition @ Seneca College (Toronto, ON)
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Red Deer Kings 2 Final
  19-25, 25-21, 14-25, 25-22, 15-11
  Briercrest Clippers * ^ 2 SAIT Trojans 3 Final
  18-25, 22-25, 25-17, 25-20, 15-9
  Lakeland Rustlers * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  25:23, 25:19, 23:25, 25:22
  Keyano Huskies * ^ 3 The King's Eagles 0 Final
  27-25,25-14,25-19
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-18,25-22,26-24
  Camosun Chargers * 3 CBC 0 Final
  25-18, 25-20, 25-22
  VIU Mariners * 3 UFV 1 Final
  25-23,25-23, 24-26, 25-14
  Concordia Thunder * ^ 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  27-29, 27-25, 20-25, 25-27
  COTR * 0 Douglas Royals 3 Final
  25-17, 25-19, 25-15
Oct. 14 COTR * 0 Douglas Royals 3 Final
  29-27, 26-24, 25-21
Oct. 19 Volontaires de Sherbrooke 3 Géants de Saint-Jean 1 Final
  Seneca Sting * 0 Georgian 3 Final
  La Cite * 3 Loyalist 1 Final
  Fleming * 2 George Brown Huskies 3 Final
  The King's Eagles * ^ 0 GPRC Wolves 3 Final
  25:16, 25:23, 25:22
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Ambrose University 1 Final
  25-20, 25-14, 23-25, 25-18
  University of Alberta-Augustana * ^ 1 Keyano Huskies 3 Final
  30-28, 19-25, 25-22, 25-19
  NAIT Ooks * ^ 2 Lakeland Rustlers 3 Final
  27-25, 22-25, 20-25, 25-22, 15-10
  SAIT Trojans * ^ 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-22, 20-25, 25-15, 26-24
  Red Deer Kings * ^ 1 Briercrest Clippers 3 Final
  25-20, 20-25, 25-22, 25-22
  CBC * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-11, 25-22, 25-13
  Douglas Royals * 3 Camosun Chargers 1 Final
  25-15, 21-25, 25-20, 25-15
  UFV * 2 COTR 3 Final
  22-25, 25-23, 28-26, 20-25, 15-9
Oct. 20 Saint-Jérôme 1 Griffons de l'Outaouais 3 Final
  Durham Lords * 2 Centennial 3 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Niagara Knights 0 Final
  Algonquin Thunder * 3 Canadore 1 Final
  Sheridan Bruins * 1 Mohawk Mountaineers 3 Final
  St. Clair Saints * 0 Redeemer 3 Final
  Ambrose University * ^ 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-16, 25-21, 25-14
  The King's Eagles * ^ 0 GPRC Wolves 3 Final
  25:23, 25:15, 25:19
  University of Alberta-Augustana * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-12, 25-20, 25-13
  Red Deer Kings * ^ 3 Briercrest Clippers 1 Final
  25-27, 25-20, 25-12, 25-15
  CBC * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-12, 25-8, 25-16
  UFV * 2 COTR 3 Final
  22-25, 25-20, 18-25, 25-16, 20-18
  Douglas Royals * 3 Camosun Chargers 2 Final
  22-25, 30-28, 25-22, 20-25, 15-11
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 SAIT Trojans 0 Final
  25-19, 25-22, 26-24
  Lakeland Rustlers * ^ 1 NAIT Ooks 3 Final
  28-26, 25-21, 16-25, 25-17
Oct. 21 Saint-Jérôme 1 Géants de Saint-Jean 3 Final
  Volontaires de Sherbrooke 2 Griffons de l'Outaouais 3 Final
Oct. 23 Seneca Sting * 3 George Brown Huskies 1 Final
  Georgian * 3 Centennial 0 Final
Oct. 24 Capilano Blues * 3 CBC 0 Final
  25-17, 27-25, 25-18
Oct. 25 Redeemer * 2 Humber Hawks 3 Final
  Niagara Knights * 2 Conestoga 3 Final
  CBC * 1 Capilano Blues 3 Final
  25-17, 25-22, 22-25, 25-17
Oct. 26 Volontaires de Sherbrooke 1 Titans de Limoilou 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 3 St. Clair Saints 2 Final
  Loyalist * 0 Georgian 3 Final
  Olds Broncos * ^ 1 Briercrest Clippers 3 Final
  20-25, 25-10, 25-20, 25-15
  Keyano Huskies * ^ 3 Concordia Thunder 0 Final
  25-13, 25-15, 25-15
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Ambrose University 0 Final
  16-25, 17-25, 21-25
  The King's Eagles * ^ 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  22-25, 25-16, 17-25, 14-25
  Red Deer Kings * ^ 3 SAIT Trojans 0 Final
  25-17, 26-24, 25-22
  GPRC Wolves * ^ 0 NAIT Ooks 3 Final
  25-20, 25-7, 25-22
  UFV * 0 Camosun Chargers 3 Final
  25-20, 25-20, 25-17
  VIU Mariners * 3 COTR 1 Final
  25-22, 20-25, 25-19, 25-20
Oct. 27 Griffons de l'Outaouais 2 Saint-Jérôme 3 Final
  Loyalist * 0 Canadore 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  La Cite * 3 Fleming 1 Final
  VIU Mariners * 3 COTR 0 Final
  25-16, 25-18,25-22
  Keyano Huskies * ^ 3 Concordia Thunder 1 Final
  25-19, 25-5, 25-27, 25-12
  Olds Broncos * ^ 1 Briercrest Clippers 3 Final
  25-23, 23-25, 30-28, 25-17
  GPRC Wolves * ^ 1 NAIT Ooks 3 Final
  25-21, 25-21, 23-25, 26-24
  UFV * 1 Camosun Chargers 3 Final
  25-12, 14-25, 25-15, 26-24
  Sheridan Bruins * 3 Cambrian 0 Final
  Algonquin Thunder * 3 Durham Lords 1 Final
  Ambrose University * ^ 0 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-11, 25-19, 25-11
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 The King's Eagles 2 Final
  21-25, 25-17, 25-15, 22-25, 15-8
  SAIT Trojans * ^ 1 Red Deer Kings 3 Final
  23-25, 25-07, 25-20, 25-22
Oct. 28 Volontaires de Sherbrooke 2 Saint-Jérôme 3 Final
  Griffons de l'Outaouais 3 Titans de Limoilou 0 Final
  Sheridan Bruins * 3 Boreal 0 Final
  Algonquin Thunder * 3 Fleming 0 Final
  La Cite * 3 Durham Lords 0 Final
Oct. 31 Centennial * 0 Seneca Sting 3 Final
  Fanshawe Falcons * 3 St. Clair Saints 0 Final
 
November
Nov. 01 St. Thomas Tommies * 3 UNBSJ 0 Final
  Loyalist * 2 Durham Lords 3 Final
Nov. 02 Georgian * 3 Algonquin Thunder 1 Final
  The King's Eagles * ^ 0 NAIT Ooks 3 Final
  25-21, 25-23, 25-19
  Lakeland Rustlers * ^ 3 Concordia Thunder 2 Final
  18-25, 21-25, 25-21, 25-20, 17-15
  GPRC Wolves * ^ 2 University of Alberta-Augustana 3 Final
  27-25, 22-25, 21-25, 25-16, 15-12
  Briercrest Clippers * ^ 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-15, 25-22, 20-25, 25-22
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Red Deer Kings 2 Final
  25-19, 23-25, 25-16, 28-30, 13-15
  Olds Broncos * ^ 1 Ambrose University 3 Final
  19-25, 25-23, 25-9, 25-20
  Douglas Royals * 3 UFV 0 Final
  25-18, 25-23, 25-20
  VIU Mariners * 2 Capilano Blues 3 Final
  22-25, 25-22, 25-22, 15-25, 15-13
Nov. 03 Niagara Knights * 1 Mohawk Mountaineers 3 Final
  Georgian * 2 La Cite 3 Final
  Redeemer * 3 Sheridan Bruins 0 Final
  Conestoga * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  St. Thomas Tommies * 3 USA 1 Final
  Canadore * 3 Seneca Sting 1 Final
  GPRC Wolves * ^ 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-22, 25-15, 25-23
  Briercrest Clippers * ^ 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-22, 25-16, 23-25, 25-18
  Medicine Hat Rattlers * ^ 1 Red Deer Kings 3 Final
  23-25, 25-16, 25-19, 25-14
  George Brown Huskies * 3 Algonquin Thunder 2 Final
  UFV * 0 Douglas Royals 3 Final
  25-16, 25-20, 25-15
  VIU Mariners * 3 Capilano Blues 0 Final
  25-18, 25-15, 25-18
  Humber Hawks * 3 Cambrian 0 Final
  Concordia Thunder * ^ 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-20, 25-18, 21-25, 25-21.
  NAIT Ooks * ^ 3 The King's Eagles 1 Final
  25-22, 15-25, 25-20, 25-20
  Ambrose University * ^ 3 Olds Broncos 1 Final
  25-18, 25-23, 23-25, 25-18
Nov. 04 Holland Hurricanes * 3 USA 0 Final
  Canadore * 3 Fleming 0 Final
  Humber Hawks * 3 Boreal 0 Final
  George Brown Huskies * 0 La Cite 3 Final
Nov. 07 Durham Lords * 0 Seneca Sting 3 Final
  Fleming * 3 Loyalist 1 Final
  Redeemer * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
Nov. 08 Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-21, 25-23, 25-18
  Red Deer Kings * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-11,25-20,25-13
Nov. 09 Titans de Limoilou 1 Volontaires de Sherbrooke 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 1 Redeemer 3 Final
  Concordia Thunder * ^ 3 GPRC Wolves 2 Final
  25:21,25:20,20:25,23:25,16:14
  SAIT Trojans * ^ 3 Ambrose University 1 Final
  28-26, 25-17, 25-27, 25-15
  Keyano Huskies * ^ 3 Lakeland Rustlers 0 Final
  23-25, 16-25, 15-25
  University of Alberta-Augustana * ^ 2 NAIT Ooks 3 Final
  25-17, 17-25, 23-25, 25-20, 15-6
  Olds Broncos * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-20, 25-18, 25-18
  Douglas Royals * 1 VIU Mariners 3 Final
  25-18, 23-25, 25-20, 25-17
  Capilano Blues * 0 Camosun Chargers 3 Final
  25-20, 25-16, 25-21
  CBC * 0 COTR 3 Final
  25-23, 27-25, 25-17
Nov. 10 Griffons de l'Outaouais 1 Géants de Saint-Jean 3 Final
  Humber Hawks * 3 St. Clair Saints 1 Final
  Holland Hurricanes * 2 UNBSJ 3 Final
  Algonquin Thunder * 3 Loyalist 2 Final
  USA * 1 St. Thomas Tommies 3 Final
  Concordia Thunder * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  25:17, 27:25, 25:16. 30:28
  Keyano Huskies * ^ 3 Lakeland Rustlers 2 Final
  19-25, 21-25, 25-12, 25-19, 11-15
  Douglas Royals * 3 VIU Mariners 0 Final
  25-22, 25-19, 25-21
  Capilano Blues * 1 Camosun Chargers 3 Final
  25-22, 25-14, 20-25, 25-16
  CBC * 1 COTR 3 Final
  25-27, 25-22, 26-24, 25-18
  Canadore * 3 George Brown Huskies 1 Final
  Boreal * 0 Conestoga 3 Final
  Cambrian * 1 Niagara Knights 3 Final
  NAIT Ooks * ^ 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  28-26, 25-20, 25-17
  Medicine Hat Rattlers * ^ 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-20, 26-24, 25-27, 25-14
Nov. 11 Titans de Limoilou 3 Géants de Saint-Jean 1 Final
  Griffons de l'Outaouais 3 Volontaires de Sherbrooke 0 Final
  USA * 0 UNBSJ 3 Final
  Cambrian * 0 Conestoga 3 Final
  Boreal * 0 Niagara Knights 3 Final
  Canadore * 2 Centennial 3 Final
Nov. 14 St. Thomas Tommies * 3 UNBSJ 1 Final
  La Cite * 1 Algonquin Thunder 3 Final
  Durham Lords * 0 Georgian 3 Final
Nov. 15 Mohawk Mountaineers * 0 Humber Hawks 3 Final
  George Brown Huskies * 3 Centennial 2 Final
  SAIT Trojans * ^ 3 Olds Broncos 1 Final
  25-20, 16-25, 25-14, 25-20
Nov. 16 Redeemer * 2 Niagara Knights 3 Final
  Briercrest Clippers * ^ 1 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-22, 25-21, 20-25, 25-19
  Ambrose University * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-23, 25-16, 25-15
  GPRC Wolves * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-20, 25-17, 25-11
  Olds Broncos * ^ 0 SAIT Trojans 3 Final
  25-20, 25-17, 25-18
  Concordia Thunder * ^ 0 NAIT Ooks 3 Final
  25-22, 25-18, 28-26
  Lakeland Rustlers * ^ 0 The King's Eagles 3 Final
  25-17, 25-11, 25-22
  Capilano Blues * 3 UFV 0 Final
  25-18, 25-17, 25-23
  Camosun Chargers * 3 COTR 1 Final
  15-25, 31-29, 25-18, 25-15
  Douglas Royals * 3 CBC 1 Final
  25-15, 23-25, 15-25, 12-25
Nov. 17 Géants de Saint-Jean 3 Saint-Jérôme 1 Final
  Fleming * 3 Centennial 0 Final
  Conestoga * 1 Sheridan Bruins 3 Final
  Loyalist * 1 Seneca Sting 3 Final
  St. Clair Saints * 3 Cambrian 1 Final
  GPRC Wolves * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-14, 25-20, 25-18
  Briercrest Clippers * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  26-24, 25-14, 25-19
  USA * 3 Holland Hurricanes 2 Final
  Camosun Chargers * 3 COTR 0 Final
  25-20, 25-22, 25-19
  Fanshawe Falcons * 3 Boreal 0 Final
  Red Deer Kings * ^ 3 Ambrose University 1 Final
  25-27, 25-9. 25-21, 26-24
  NAIT Ooks * ^ 3 Concordia Thunder 1 Final
  25-18, 22-25, 25-16, 25-22
  The King's Eagles * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-20, 25-16, 25-21
  CBC * 0 Douglas Royals 3 Final
  25-14, 25-15, 25-17
  Capilano Blues * 3 UFV 1 Final
  25-14, 22-25, 25-21, 25-22
Nov. 18 Géants de Saint-Jean 0 Griffons de l'Outaouais 3 Final
  Titans de Limoilou 3 Saint-Jérôme 0 Final
  USA * 1 Holland Hurricanes 3 Final
  St. Clair Saints * 3 Boreal 1 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Cambrian 0 Final
Nov. 21 George Brown Huskies * 0 Georgian 3 Final
  Humber Hawks * 3 Sheridan Bruins 0 Final
Nov. 22 Fleming * 3 Durham Lords 1 Final
Nov. 23 Cambrian * 0 Redeemer 3 Final
  Boreal * 0 Mohawk Mountaineers 3 Final
  NAIT Ooks * ^ 3 Keyano Huskies 1 Final
  17-25, 25-23, 22-25, 17-25
  Ambrose University * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-18, 25-21,25-23
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 Lakeland Rustlers 0 Final
  26-24, 25-16, 25-21
  SAIT Trojans * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 1 Final
  19-25, 26-24, 25-13, 25-22
  Concordia Thunder * ^ 2 The King's Eagles 3 Final
  22-25, 18-25, 25-20, 25-16, 15-9
  Olds Broncos * ^ 0 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-20, 25-17, 25-12
  CBC * 2 UFV 3 Final
  19-25, 25-16, 25-22, 23-25, 15-10
  VIU Mariners * 1 Camosun Chargers 3 Final
  21-25, 25-22, 25-16, 25-20
  Capilano Blues * 3 Douglas Royals 2 Final
  25-22, 27-25, 22-25, 21-25, 15-10
Nov. 24 Boreal * 0 Redeemer 3 Final
  UNBSJ * 3 USA 1 Final
  Cambrian * 0 Mohawk Mountaineers 3 Final
  Seneca Sting * 3 Fleming 0 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Humber Hawks 0 Final
  Loyalist * 1 George Brown Huskies 3 Final
  Ambrose University * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-17, 25-15, 25-18
  Olds Broncos * ^ 0 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-22, 25-19, 25-06
  NAIT Ooks * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-13, 25-18, 25-21
  Centennial * 0 Algonquin Thunder 3 Final
  Holland Hurricanes * 0 St. Thomas Tommies 3 Final
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 SAIT Trojans 3 Final
  27-25, 25-20, 26-24
  The King's Eagles * ^ 3 Concordia Thunder 1 Final
  25-21, 26-24, 18-25, 25-23
  University of Alberta-Augustana * ^ 2 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-17, 13-25, 25-21, 15-25, 15-6
  UFV * 0 CBC 3 Final
  25-22, 25-17, 25-19
  Camosun Chargers * 3 VIU Mariners 1 Final
  14-25, 29-27, 25-19, 25-20
Nov. 25 Titans de Limoilou 3 Griffons de l'Outaouais 0 Final
  Holland Hurricanes * 1 St. Thomas Tommies 3 Final
  Niagara Knights * 3 Sheridan Bruins 2 Final
  Centennial * 0 La Cite 3 Final
  St. Clair Saints * 2 Conestoga 3 Final
  Douglas Royals * 1 Capilano Blues 3 Final
  25-18, 25-19, 17-25, 25-21
Nov. 28 Cambrian * 2 Boreal 3 Final
  Canadore * 1 Georgian 3 Final
  @ Georgian - Barrie Campus
  Conestoga * 1 Redeemer 3 Final
Nov. 29 Humber Hawks * 3 Niagara Knights 0 Final
  George Brown Huskies * 3 Durham Lords 2 Final
Nov. 30 UNBSJ * 2 St. Thomas Tommies 3 Final
  SAIT Trojans * ^ 3 Olds Broncos 0 Final
  25-11, 25-19, 26-24
  Keyano Huskies * ^ 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-16, 25-19, 25-20
 
December
Dec. 01 Saint-Jérôme 3 Géants de Saint-Jean 0 Final
  Volontaires de Sherbrooke 2 Griffons de l'Outaouais 3 Final
  Centennial * 2 Loyalist 3 Final
  Georgian * 3 Fleming 0 Final
  Niagara Knights * 3 St. Clair Saints 1 Final
  Keyano Huskies * ^ 3 NAIT Ooks 2 Final
  18-25, 27-29, 25-19, 25-21, 15-8
  Seneca Sting * 3 Algonquin Thunder 0 Final
  Mohawk Mountaineers * 0 Conestoga 3 Final
  Sheridan Bruins * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  Olds Broncos * ^ 1 SAIT Trojans 3 Final
  13-25, 25-21, 25-19, 27-25
Dec. 02 Volontaires de Sherbrooke 3 Géants de Saint-Jean 2 Final
  UNBSJ * 3 Holland Hurricanes 2 Final
  Canadore * 3 Durham Lords 1 Final
  @ Durham
  Seneca Sting * 3 La Cite 2 Final
  Sheridan Bruins * 0 St. Clair Saints 3 Final
Dec. 06 Conestoga * 0 Humber Hawks 3 Final
  George Brown Huskies * 3 Fleming 2 Final
Dec. 28 Keyano Huskies # 0 Titans de Limoilou 3 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 1 @ Red Deer College
  VIU Mariners # 2 Red Deer Kings 3 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 1
  Fanshawe Falcons # 3 Titans de Limoilou 0 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 1 @ Red Deer College (Red Deer, AB)
  Keyano Huskies # 0 Red Deer Kings 3 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 1
Dec. 29 Medicine Hat Rattlers # 0 NAIT Ooks 4 Final
  25-20 25-2- 25-18 25-23 @ UAA
  University of Alberta-Augustana Alumni # 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-16 25-22 24-26 25-22
  Fanshawe Falcons # 3 Keyano Huskies 2 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 2 @ Red Deer College (Red Deer, AB)
  VIU Mariners # 1 Titans de Limoilou 3 Final
  Thanksgiving Classic Tournament - Day 2 @ Red Deer College
  NAIT Ooks # 3 University of Alberta-Augustana Alumni 1 Final
  25-19 23-25 25-23 25-22 @ U of A-Augustana
  Medicine Hat Rattlers # 3 University of Alberta-Augustana 1 Final
  19-25 32-30 25-22 25-22
  Fanshawe Falcons # 3 Red Deer Kings 0 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 2
  Keyano Huskies # 1 VIU Mariners 3 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 2 @ Red Deer College
Dec. 30 Medicine Hat Rattlers # 3 University of Alberta-Augustana Alumni 2 Final
  25-19 25-23 23-25 13-25 15-9 @ U of A-Augustana
  Fanshawe Falcons # 1 VIU Mariners 3 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 3 @ Red Deer College (Red Deer, AB)
  Medicine Hat Rattlers # 3 University of Alberta-Augustana 0 Final
  25-19 25-19 25-22 @ U of A-Augustana
  Titans de Limoilou # 0 Red Deer Kings 3 Final
  Kings Christmas Tournament - Day 3
  NAIT Ooks # 2 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-22 25-22 22-25 17-25 17-15
  University of Alberta-Augustana Alumni #   University of Alberta-Augustana   5:00 PM MST
 
January
Jan. 03 Lakeland Rustlers * ^ 1 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-20, 25-14, 23-25, 25-19
Jan. 04 GPRC Wolves * ^ 3 Concordia Thunder 2 Final
  22-25, 26-24, 17-25, 25-21, 15-8
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Briercrest Clippers 3 Final
  25-18, 25-14, 25-21
  Red Deer Kings * ^ 3 Ambrose University 0 Final
  25-22, 25-18, 25-19
  Olds Broncos # 2 COTR 3 Final
  Camosun Chargers * 2 Douglas Royals 3 Final
  25-19, 15-25, 21-25, 25-21, 15-8
  Capilano Blues * 0 VIU Mariners 3 Final
  25-16, 25-15, 25-20
Jan. 05 GPRC Wolves * ^ 1 Concordia Thunder 3 Final
  25-19, 25-12, 18-25, 25-18
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Briercrest Clippers 1 Final
  25-20, 17-25, 23-25, 18-25
  Camosun Chargers * 2 Douglas Royals 3 Final
  25-18, 21-25, 20-25, 25-20, 15-11
  Capilano Blues * 3 VIU Mariners 2 Final
  27-25, 25-17, 19-25, 14-25, 15-12
  Ambrose University * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-14,25-17,25-16
  Lakeland Rustlers * ^ 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-23, 26-24, 25-19
Jan. 09 Jastrzebski Wegiel # 3 Redeemer 1 Final
Jan. 10 Sheridan Bruins * 0 Humber Hawks 3 Final
  Medicine Hat Rattlers * ^ 0 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  25-21, 25-19, 25-18
Jan. 11 Saint-Jérôme   Titans de Limoilou   TBA
  Géants de Saint-Jean   Volontaires de Sherbrooke   TBA
  Redeemer * 3 Boreal 0 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Mohawk Mountaineers 1 Final
  Algonquin Thunder * 3 Seneca Sting 2 Final
  Durham Lords * 2 Loyalist 3 Final
  Fleming * 0 Georgian 3 Final
  Centennial * 1 Canadore 3 Final
  NAIT Ooks * ^ 3 The King's Eagles 2 Final
  18-25, 13-25, 28-26, 25-17, 15-13
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  17:25, 25;20, 25;12, 25;18
  Ambrose University * ^ 0 SAIT Trojans 3 Final
  25-11, 25-21, 25-14
  Concordia Thunder * ^ 2 Lakeland Rustlers 3 Final
  22-25, 25-16, 25-22, 23-25, 17-15
  Douglas Royals * 3 COTR 1 Final
  28-26,22-25,25-13, 25-23
  Camosun Chargers * 3 UFV 1 Final
  22-25, 25-11, 25-21, 25-18
  VIU Mariners * 3 CBC 2 Final
  26-24, 24-26, 23-25, 26-24, 15-7
Jan. 12 Saint-Jérôme   Volontaires de Sherbrooke   TBA
  Redeemer * 3 Cambrian 0 Final
  Fleming * 0 Canadore 3 Final
  Conestoga * 3 Mohawk Mountaineers 2 Final
  Algonquin Thunder * 1 George Brown Huskies 3 Final
  Centennial * 0 Georgian 3 Final
  La Cite * 3 Seneca Sting 1 Final
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-17, 25-21, 25-20
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 GPRC Wolves 1 Final
  19;25, 25;9, 25;18, 25;18
  St. Clair Saints * 0 Humber Hawks 3 Final
  Niagara Knights * 3 Boreal 0 Final
  Camosun Chargers * 3 UFV 1 Final
  20-25, 25-19, 25-19, 25-22
  Douglas Royals * 3 COTR 2 Final
  25-21, 26-28, 25-21, 21-25, 15-11
  VIU Mariners * 3 CBC 0 Final
  25-16, 25-16, 25-22
  Holland Hurricanes * 3 UNBSJ 0 Final
  Olds Broncos * ^ 2 Red Deer Kings 3 Final
  25-19, 25-11, 21-25, 18-25, 15-11
  The King's Eagles * ^ 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-19, 25-18, 25-22
  SAIT Trojans * ^ 3 Ambrose University 2 Final
  25-18, 23-25, 18-25, 25-12, 15-12
  Lakeland Rustlers * ^ 3 Concordia Thunder 2 Final
  22-25, 25-18, 22-25, 25-18, 15-13
Jan. 13 Géants de Saint-Jean   Titans de Limoilou   TBA
  Holland Hurricanes * 2 UNBSJ 3 Final
  Niagara Knights * 3 Cambrian 1 Final
  Durham Lords * 0 Canadore 3 Final
  La Cite * 3 George Brown Huskies 2 Final
  St. Clair Saints * 0 Sheridan Bruins 3 Final
  Red Deer Kings * ^ 3 Olds Broncos 1 Final
  25-16, 25-23, 20-25, 18-25
Jan. 16 UNBSJ * 3 St. Thomas Tommies 2 Final
  Humber Hawks * 3 Redeemer 1 Final
  Georgian * 3 Canadore 1 Final
Jan. 17 Seneca Sting * 3 Centennial 1 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Conestoga 0 Final
  Sheridan Bruins * 0 Niagara Knights 3 Final
  COTR * 3 CBC 1 Final
  22-25, 25-15, 26-24, 25-22
Jan. 18 Saint-Jérôme   Griffons de l'Outaouais   TBA
  Durham Lords * 1 Algonquin Thunder 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 3 Boreal 0 Final
  The King's Eagles * ^ 3 Concordia Thunder 2 Final
  25-23, 25-20, 23-25, 28-30, 16-18
  Briercrest Clippers * ^ 0 Red Deer Kings 3 Final
  25-15, 25-21, 26-24
  NAIT Ooks * ^ 3 University of Alberta-Augustana 2 Final
  26-28, 23-25, 25-21, 25-22, 19-17
  Medicine Hat Rattlers * ^ 3 Ambrose University 2 Final
  25-21, 25-19, 20-25, 20-25, 15-12
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 SAIT Trojans 1 Final
  17-25, 25-20, 25-19, 25-14
  Lakeland Rustlers * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-21, 25-20, 25-18
  VIU Mariners * 0 Douglas Royals 3 Final
  25-14, 25-20, 25-22
  COTR * 3 CBC 2 Final
  25-21, 25-14, 25-27, 12-25, 15-8
  Camosun Chargers * 2 Capilano Blues 3 Final
  25-19, 15-25, 25-17, 16-25, 19-17
Jan. 19 Holland Hurricanes * 3 USA 0 Final
  Durham Lords * 0 La Cite 3 Final
  Centennial * 0 Fleming 3 Final
  Mohawk Mountaineers * 3 Cambrian 0 Final
  Georgian * 1 Seneca Sting 3 Final
  King Campus
  Redeemer * 3 St. Clair Saints 0 Final
  Briercrest Clippers * ^ 2 Red Deer Kings 3 Final
  23-25,25-17,25-13,20-25,15-9
  Lakeland Rustlers * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-21, 25-21, 25-15
  Loyalist * 2 Algonquin Thunder 3 Final
  George Brown Huskies * 1 Canadore 3 Final
  VIU Mariners * 2 Douglas Royals 3 Final
  25-19, 23-25, 25-20, 23-25, 15-8
  Camosun Chargers * 3 Capilano Blues 2 Final
  25-18, 21-25, 27-29, 26-24, 15-6
  Concordia Thunder * ^ 2 The King's Eagles 3 Final
  25-23, 22-25, 25-19, 19-25, 15-13
  Ambrose University * ^ 0 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  25-14, 25-14, 25-23
  University of Alberta-Augustana * ^ 3 NAIT Ooks 0 Final
  25-21, 25-20, 25-17
  SAIT Trojans * ^ 1 Lethbridge Kodiaks 3 Final
  23-25, 25-15, 25-17, 25-23
  COTR * 3 UFV 0 Final
  25-23, 27-25, 25-21
Jan. 20 Humber Hawks * 3 Conestoga 2 Final
  Fanshawe Falcons * 3 Sheridan Bruins 0 Final
  Loyalist * 0 La Cite 3 Final
  COTR * 3 UFV 1 Final
  25-19, 22-25, 27-25, 25-19
Jan. 23 George Brown Huskies * 1 Seneca Sting 3 Final
  St. Clair Saints * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
Jan. 24 Loyalist * 3 Centennial 0 Final
  @ Centennial
  Conestoga * 2 Niagara Knights 3 Final
  Georgian * 3 Durham Lords 1 Final
Jan. 25 Volontaires de Sherbrooke   Titans de Limoilou   TBA
  Redeemer * 3 Mohawk Mountaineers 0 Final
  Canadore * 2 Algonquin Thunder 3 Final
  The King's Eagles * ^ 1 Keyano Huskies 3 Final
  25-17, 25-20, 24-26, 25-19
  Concordia Thunder * ^ 0 University of Alberta-Augustana 3 Final
  25-19,25-18,25-23
  GPRC Wolves * ^ 0 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-20,25-20,25-22
  Red Deer Kings * ^ 1 Medicine Hat Rattlers 3 Final
  27-25, 25-17, 24-26, 25-19
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Briercrest Clippers 1 Final
  25-14, 19-25, 16-25, 21-25
  Ambrose University * ^ 3 Olds Broncos 1 Final
  27-25,25-21,25-21,25-22
  UFV * 2 VIU Mariners 3 Final
  25-21, 21-25, 25-21, 30-32, 15-6
  Capilano Blues * 3 COTR 0 Final
  25-23, 33-31, 27-25
  CBC * 0 Camosun Chargers 3 Final
  25-8, 25-16, 25-17
Jan. 26 Griffons de l'Outaouais   Saint-Jérôme   TBA
  Seneca Sting * 3 Loyalist 0 Final
  Centennial * 1 Durham Lords 3 Final
  Niagara Knights * 0 Fanshawe Falcons 3 Final
  FALCONS FEST
  Canadore * 0 La Cite 3 Final
  The King's Eagles * ^ 0 Keyano Huskies 3 Final
  25-18, 25-16, 25-22
  GPRC Wolves * ^ 1 Lakeland Rustlers 3 Final
  25-19, 25-18, 29-31, 25-20
  Lethbridge Kodiaks * ^ 3 Briercrest Clippers 0 Final
  15-25, 20-25, 19-25
  Red Deer Kings * ^ 3 Medicine Hat Rattlers 0 Final
  25-22, 25-18, 25-20
  Fleming * 0 Algonquin Thunder 3 Final
# Exhibition
* Conference
^ Division